Zielone Zdrowie - Zbieraj lekarstwa od matki ziemi
18/01/2021

Akcesoria do inhalatora- jednorazowe czy wielorazowe?

Nebulizator

Jednorazowe akcesoria do inhalatora


Tego typu akcesoria często są stosowane wielorazowe, co nie jest właściwe. Jednorazowe akcesoria do inhalacji wykonane są z nietrwałych materiałów i nie gwarantują utrzymania właściwych parametrów aerozolu przez długi okres. Takie akcesoria bezwzględnie nie mogą być sterylizowane czy dezynfekowane. Częstym błędem jest nabycie jednorazowych akcesoriów do inhalacji niedopasowanych do konkretnego modelu inhalatora. Stosowanie niedopasowanych akcesoriów zmienia parametry aerozolu, co skutkuje nieprecyzyjnym dostarczaniem leku i nieefektywną terapią. Tego typu zestawy są ekonomicznym rozwiązaniem, zalecanym dla pacjentów, u których przewiduje się okresowe prowadzenie inhalacji.

Wielorazowe zestawy akcesoriów do inhalacji


Zwykle takie akcesoria sprzedawane są w zestawie z inhalatorem. Taki komplet inhalacyjny jest certyfikowany przez producenta, który zapewnia właściwe parametry podawanego aerozolu i bardzo skuteczną terapię. Takie zestawy powinny być dezynfekowane. Głowica rozpylająca może być sterylizowana. W zależności od częstotliwości inhalacji wielorazowy zestaw akcesoriów do inhalatora powinien być wymieniany co 6 – 12 miesięcy, według zaleceń producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podologia i leczenie ran, brodawek, modzieli. Gabinet podologa w Rzeszowie. Podolog Rzeszów

Oprogramowanie dla firm ERP. Zintegrowany system informatyczny. Program dla księgowości i firm produkcyjnych. Rzeszów i cała Polska