Zielone Zdrowie - Zbieraj lekarstwa od matki ziemi
25/01/2021

Superwzrok w zasięgu reki

Oko - Superwzrok

Naukowcy wymyślili nanocząsteczki, które po wstrzyknięciu w oko łączą się z pręcikami w oku i zamieniają promieniowanie podczerwone na widzialne światło.

Szereg testów potwierdził, że super-myszy rozpoznają symbole wyświetlane w podczerwieni, przy zachowaniu prawidłowego widzenia przy standardowym świetle.

Tian Xue, lider zespołu naukowego stojącego za odkryciem, podkreśla, że takie nanocząsteczki mogą dawać ludziom superwzrok. Widzenie światła podczerwonego to widzenie w nocy, co może być szczególnie przydatne dla wojska.

U myszy, po wstrzyknięciu do oka nanocząsteczeki doszło do aktywacji kory wzrokowej w podpowiedzi na promieniowanie podczerwone. Efekt utrzymał się do nawet dwóch miesięcy, bez zaobserwowanych skutków ubocznych.

A czy ty chciałbyś zyskać taki superwzrok ? Czy dałbyś wstrzyknąć sobie cokolwiek do oka? Wiele leków okulistycznych podaje się w formie zastrzyku w oko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podologia i leczenie ran, brodawek, modzieli. Gabinet podologa w Rzeszowie. Podolog Rzeszów

Oprogramowanie dla firm ERP. Zintegrowany system informatyczny. Program dla księgowości i firm produkcyjnych. Rzeszów i cała Polska