Zielone Zdrowie - Zbieraj lekarstwa od matki ziemi
18/04/2024

Pokrzywa na Trądzik

Pokrzywa

Pokrzywa jest świetnym, naturalnym lekiem, który leczy trądzik. Posiada działanie wzmacniające, odtruwające, oczyszczające i moczopędne.

Dawniej stosowano ją zewnętrznie w postaci okładów na choroby reumatyczne, w kolkach, w paraliżach oraz na wrzody. Jako napar  przy astmie, przy chorobach żołądka i przy gorączce. Sprzyja prawidłowej pracy nerek, dlatego jest niezastąpiona przy leczeniu chorób układu moczowego. Obniża również poziom cukru we krwi, pobudza krążenie, zwiększa liczbę krwinek czerwonych, a także działa silnie przeciwzapalne. Pokrzywa jest świetnym lekiem na awitaminozę. Pokrzywa działa świetnie na porost włosów, a także wzmocnienie paznokci. Wykazuje również potężne działanie bakteriobójcze.

Pokrzywa jest niezwykle bogata w witaminy i minerały, a jej najcenniejszym składnikiem jest chlorofilina, która odtruwa nasz organizm i zapewnia młodość, witalność i energię. Właśnie dlatego pokrzywa jest idealnym lekiem na trądzik.  Obok tak szerokiego zastosowania leczenie trądziku jest jednak najważniejsze i uznawane za najbardziej ewidentne i skuteczne.

Można stosować ją wewnętrznie pijąc napar z tej rośliny z dodatkiem miodu lub cytryny, ale także zewnętrznie robiąc okłady na miejsca zaatakowane trądzikiem. Wystarczy gotować oczyszczoną pokrzywę przez kilka minut, a następnie użyć jej jako maseczki przeciwtrądzikowej. W takiej formie można też pokrzywę pić, przygotowując napar samodzielnie. Jest możliwe także stosowanie pokrzywy w postaci tabletek dostępnych w aptece, które bazują na silnym działaniu przeciwzapalnym pokrzywy.

Mimo swojego szerokiego zastosowania pokrzywy nie powinno pić się jednak w okresie ciąży i karmienia piersią, cierpiąc na zespół policystycznych jajników, chorobę Cushinga, występowanie cyst, nowotworu macicy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Zintegrowany system informatyczny Komadres. Program dla księgowości i firm produkcyjnych. Rzeszów i cała Polska